Stojanová vŕtačka PROMA E-1516B/400
Kód: 25401501Súvisiaci tovar
Podrobný popis
Profesionálne vŕtanie s PROMA
Hlavné prednosti
Stojanová vŕtačka PROMA E-1516B/400 je robustný stroj konštruovaný pre náročné nasadenie v zámočníckych dielňach, údržbách aj stolárňach. Vďaka trojfázovému motoru (400 V) a možnosti prepínania pravého aj ľavého chodu je ideálny nielen na vŕtanie do priemeru 20 mm, ale aj na rezanie závitov či vystružovanie. Pokojný chod zaisťujú kvalitné liatinové remenice, ktoré účinne tlmia vibrácie a zaručujú vysokú presnosť každého otvoru.
01
Pravý aj ľavý chod
Prepínateľný smer otáčania rozširuje možnosti využitia stroja, napríklad na rezanie závitov.
02
Liatinové remenice
Použitie liatiny namiesto plastu pri remeniciach zaisťuje zotrvačnosť, pokojný chod a dlhú životnosť.
03
Masívna konštrukcia
Stĺp s priemerom 73 mm a váha 58 kg garantujú stabilitu a tuhosť aj pri vŕtaní maximálnych priemerov.
04
Integrované osvetlenie
Vstavané svetlo pre žiarovku E27 zaistí perfektnú viditeľnosť na miesto rezu v každom prostredí.
05
Vysoká variabilita
Stôl je možné otáčať o 360 ° a naklápať ± 45 °, čo umožňuje vŕtanie aj do veľmi zložitých obrobkov.
06
Možnosť upgrade
Stroj je pripravený na osadenie frekvenčným meničom pre plynulú reguláciu otáčok.
Oblasti použitia
Využitie
Špecifikácia
Technické parametre
Výkon a pohon
Trojfázové napájanie 400 V je ideálna pre dielenské prevádzky, kde je vyžadovaná vysoká sila a efektivita motora.
Vďaka12 rýchlostiam vždy nájdete správne otáčky pre každý materiál od plastu až po nerezovú oceľ.
Nízke otáčky (180 min?1) sú kľúčové pre veľké priemery a závitovanie, vysoké pre jemné vŕtanie.
Pracovný rozsah a rozmery
Morse kužeľ Mk II umožňuje použiť buď skľučovadlo, alebo nástroje s priamou kužeľovou stopkou.
Vzdialenosť 195 mm od stĺpa k osi vretena umožňuje vŕtať doprostred obrobku so šírkou až 390 mm.
Masívny vŕtací stôl 300 x 300 mm s 16mm "T" drážkou pre pevné upnutie zveráka.
Stĺp s priemerom 73 mm minimalizuje chvenie vretena pri tlaku a zvyšuje presnosť otvoru.
Pri vytočení stola je možné pod vreteno umiestniť obrobok vysoký až 600 mm priamo na základňu.
Výška1 065 mm umožňuje pohodlné ovládanie stroja umiestneného na ponku alebo podstavci.
Celková prepravná váha je 60 kg. Balenie má rozmery 900 x 500 x 300 mm.
Čo nájdete v balení
Obsah balenia
1
Vŕtacie skľučovadlo s kľučkou
Rozsah 1 - 16 mm, upínanie B20
2
Tŕň skľučovadla Mk II / B20
Na uchytenie skľučovadla do vretena vŕtačky
3
Súprava klinových remeňov
Typy 10x660Li a 10x610Li pre prevod otáčok
4
Ochranný kryt skľučovadla
Bezpečnostný priehľadný kryt pre prácu
5
Páky posuvu vretena
3 ks pák pre citlivé ovládanie posuvu
6
Montážny materiál a náradie
Kľučky posuvu, imbusy (3 a 4 mm), skrutky základne a vypínače
Často kladené otázky
Otázky a odpovede
Nie, žiarovka nie je súčasťou dodávky. Odporúčame použiť klasickú alebo LED žiarovku so závitom E27 a výkonom do 60 W.
V základnom prevedení sa otáčky menia pomocou remeňov (12 stupňov). Vŕtačku však možno u nás dovybaviť frekvenčným meničom FMO-1, ktorý plynulú reguláciu umožní.
Ľavý chod je neoceniteľný pri rezaní závitov, keď potrebujete po vyrezaní závitu závitník bezpečne vytočiť von z otvoru.
Stôl je vybavený "T" drážkou o šírke 16 mm. To zodpovedá väčšine profesionálnych zverákov s čeľusťami 100 až 150 mm.
Nie, tento model vyžaduje trojfázové napájanie 400 V (päťkolík alebo štvorkolík podľa vašej elektroinštalácie). Pre prevádzku na 230 V zvoľte model z radu PTB.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Stolové vŕtačky |
|---|---|
| EAN: | 8595105440155 |
| Značka: | PROMA |
| ? Příkon: | 750 W |
| ? Filtrovací příkon: | 500 - 999 W |
| ? Napětí: | 400 V |
| Hmotnost: | 60 kg |
| Max. vrtaný průměr: | 20 mm |
| Sklíčidlo: | 1 - 16 mm |
| Vyložení vřetene (X): | 195 mm |
| Posuv vřetene: | 80 mm |
| Max. vzdál. vřet. od stolu (h): | 350 mm |
| Max. vzdál. vřet. od zákl. (H): | 600 mm |
| Rozměr stolu (a x b): | 300 x 300 mm |
| Rozměr základny (A x B): | 500 x 285 mm |
| Průměr sloupu (D): | 73 mm |
| Počet rychlostí: | 12 |
| Rozsah otáček: | 180 - 2 740 min.ֿ¹ |
| T drážka stolu: | 16 mm |
| Celková výška (V): | 1 065 mm |
| Záruka: | 2+1=3 roky |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Pridať hodnotenie
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.





