OPTIMUM

Německá značka OPTIMUM® patří do portfolia německá společnosti Stürmer, která se zabývá profesionálními kovoobráběcími stroji s vysokým standardem kvality. Výrobky široké řady kovoobráběcích strojů OPTIMUM® jsou výsledkem dlouhodobé práce týmu špičkových německým vývojářů a ověřených výrobních postupů. 

    


 Brusky na kov OPTIMUM® 

Brusky na kov značky OPTIMUM® patří mezi profesionální nástroje pro broušení, kartáčování nebo leštění kovových dílců a to jak ve velkých výrobních závodech tak i v menších domácích dílnách. Konstrukce brusek značky OPTIMUM® je z tlakového hliníkové odlitku a o bezproblémový chod se stará bezúdržbový indukční motor. 

Mezi příslušenství značky OPTIMUM® pro brusky na kov se poté řadí brusné kotouče různých hrubostí z vysokou životností, leštící kotouče, drátěné kotouče nebo podstavce či odsávání.


Pily na kov OPTIMUM®

Pily na kov značky OPTIMUM® jsou určené pro dělení kovových materiálů ve větších sériových provozech, ale i menších dílnách, které se zabývají kusovou výrobou. Kotoučové pily jsou poté vhodné pro kutily v malých domácích dílnách.

Pily značky OPTIMUM® si snadno poradí jak s řezáním plných profilů tak i trubky a jiné tenkostěnné materiály. 

 


Soustruhy na kov OPTIMUM®

Soustružení je nejčastější a nejpoužívanější metoda třískového obrábění rotačních dílců. Široký sortiment kvalitních soustruhů OPTIMUM® zaručuje, že si vybere opravdu každý. V portfoliu značky OPTIMUM® tak naleznete soustruhy od nejmenších stolních soustruhů až po masivní celolitinové soustruhy vhodné do náročných provozů. 

Menší soustruhy s točným průměrem 260 mm představují cenově výhodné, plně vybavené víceúčelové stroje, které jsou vhodné pro modeláře či domácí kutily. Větší soustruhy s točným průměrem do 320 mm jsou poté k dispozici s kvalitním digitálním odměřováním a skleněnými pravítky. Mezi největší soustruhy značky OPTIMUM® se poté řadí vylepšené soustruhy řady TH s točným průměrem 660 a 800 mm.

Všechny soustruhy značky OPTIMUM® jsou dostupné i ve variantně s plynulou regulací otáček či dodatečné možnosti montáže frekvenčního měniče.


Frézky na kov OPTIMUM®

OPTIMUM® disponuje širokým portfoliem stolních vrtačko-frézek a univerzálních frézek a to menších strojů, které naleznou uplatnění při výrobě menších dílců, součástek modelů až po velké profesionální stroje, které naleznou uplatnění v nástrojárnách, údržbách a výrobních provozech.

Mezi příslušenství značky OPTIMUM®  poté patří strojní, hydraulické, otočné i modulární svěráky, křížové i dělící stoly a nebo frézky. 

 

 


Vrtačky na kov OPTIMUM®

Široký výběr vrtaček a to jak stolních, které jsou vhodné pro modeláře či domácí kutily, tak i sloupové určené pro výuku ve školách, výrobu v dílnách nebo výrobních provozech. Pro profesionální sériovou výrobu jsou poté určené velké profesionální převodové vrtačky nebo radiální vrtačky vhodné pro vrtání, vystružování a závitování. 

Samozřejmostí je nezbytné vybavení, v tomto ohledu značka OPTIMUM®  nabízí vysoce kvalitní strojní svěráky, upínky, rychloupínací hlavičky redukční pouzdra, sady vrtáků, křížové stoly a mnoho dalších nezbytných komponentů.