Aku utahováky

Akumulátorové rázové utahováky jsou skvělým pomocníkem při utahování či povolování šroubů. Ušetříte čas i námahu. V našem sortimentu najdete rázové utahováky, které se hodí pro profesionály i pro domácí kutily. Využijete ho pro povolení kol auta či motorky, úpravu kovových konstrukcí či při úpravě nábytku. 

Najít můžete několik typů rázových utahováku:

  1. elektrický utahovák,
  2. aku utahovák,
  3. pneumatický utahovák,


Aku utahováky obsahují baterii, která lze dobíjet. Výhodou těch aku utahováku je zejména nezávislost na elektřině v momentě použití. Můžete pracovat kdekoliv - uvnitř i venku. 

Na jaké parametry se před nákupem zaměřit?

Důležitým parametrem je výkon. Většinou platí čím vyšší výkon, tím lepší. Ani u elektrických utahováku není vysoký výkon výjimkou. Pro profesionály doporučujeme utahováky s výkonem až 1,0 kW. Do domácích dílen vám pravděpodobně postačí utahovák s výkonem mezi 0,27 - 0,4 kW.

Při nákupu se zaměřte také na kroutící moment, který značí, jakou silou působí přístroj na šroub. Obecně opět platí čím vyšší, tím lepší. Pro domácí kutily doporučujeme sílu 250 - 800 Nm (newtonmetrů), pro profesionály i více než 800 Nm.

Počet otáček udává, za jak dlouho je utahovák schopen povolit nebo utáhnout šroub. Počet otáček by mělo být v souladu s kroutícím momentem. Pokud si nebudete jisti. Neváhejte nás kontaktovat

Dejte si pozor také na maximální průměr šroubu. Tento parametr udává rozmezí šroubů, pro které je možné utahovák použít.

U aku utahováků je určitě důležité řešit kapacitu baterie. Zvažte nákup více baterii podle druhu práce, kterou máte v plánu vykonávat.

U aku utahováku můžete dál sledovat jejich hmotnost, ergonomii, vibrace nebo jejich speciální funkce.  

 

Nejprodávanější

  • Řadit dle:
  • 27 položek celkem

Stránka 1/1