Bourací (demoliční) kladiva

Nejprodávanější

Bourací kladivo HDM1041P, 1500W - 11kg - SDS-max  + Dárek dle vlastního výběru
 
9 190 Kč
(7 595 Kč bez DPH)
Bourací kladivo Scheppach AB 1700  + Dárek dle vlastního výběru
4 999 Kč –5 %
Původně: 4 999 Kč  (–5 %)
4 749 Kč
(3 925 Kč bez DPH)
Bourací kladivo Scheppach AB 1900  + Dárek dle vlastního výběru
6 499 Kč –14 %
Původně: 6 499 Kč  (–14 %)
5 590 Kč
(4 620 Kč bez DPH)
Demoliční kladivo Scheppach AB 1600  + Dárek dle vlastního výběru
5 499 Kč –13 %
Původně: 5 499 Kč  (–13 %)
4 790 Kč
(3 959 Kč bez DPH)
5 položek celkem

Bourací (demoliční) kladivo slouží primárně k demoličním pracím a představuje tak nepostradatelný nástroj na každou stavbu. Robustní a dlouhé tělo umožňuje uživateli vytvářet větší tlak v kontaktním bodě s materiálem. Vzdálenost mezi uživatelem a kontaktním bodem zajišťuje bezpečnější práci. Demoliční kladivo zkrátka nalezne uplatnění všude, kde je potřeba velké síly pro demolici.

  Standardní výbava bouracího kladiva

  •  Přídavná rukojeť - zajistí komfort při práci díky funkci tlumení vibrací
  •  Příruční kufr -  pro snadnou přepravu
  • Nástroje - většina bouracích kladiv již v základním balení disponují některými nástroji jako jsou například špice či sekáče.

  Důležité parametry a funkce bouracích kladiv

Před koupí bouracího kladiva je nejdříve třeba vyhodnotit několik parametrů a funkcí, kterými by mělo bourací kladivo disponovat.

  1. Příkon: jako u většiny elektrického nářadí patří příkon mezi klíčové ukazatelé. Tento parametr se udává ve wattech (W) a obecně se dá říci, že čím vetší je příkon, tím výkonnější je kladivo.
  2. Síla příklepu: mezi další důležité parametry se řadí síla pneumatického příklepu, která se udává v joulech (J) a udává sílu s jakou si poradí kladivo s daným materiálem.

Důležité funkce bouracích kladiv

  • Sekání: bourací kladivo disponuje funkcí sekání, které poskytuje díky silnému pneumatickému příklepu a příkonu elektromotoru dostatečný výkon pro těžké demoliční práce. 

Nejčastěji využívané nástroje při práci s bouracím kladivem

Při práci s bouracím kladivem se využívají zejména dva typy nástrojů, kterými jsou sekáče špice. Ploché sekáče díky široké ploše disponují větším rozsahem záběru. Na druhou stranu špice směřuje vysokou sílu úderu do jednoho bodu (vrchol jehlanu), díky čemuž se stává vynikajícím nástrojem při demolici tvrdých materiálů jako je konstrukční beton nebo kámen. V případě bouracích kladiv je mechanismus upnutí nástrojů nejčastěji SDS MAX.

Pro všechny demoliční kladiva nabízíme vhodné příslušenství .

  Chcete odborně poradit s výběrem demoličního kladiva? Kontaktujte nás!

  Nebo si přečtěte podrobný článek o tom, jak vybrat elektrické pneumatické kladivo, popřípadě jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými druhy elektrických pneumatických kladiv.