FORTUM

Ruční nářadí značky FORTUM představuje nářadí špičkové kvality s roky zkušeností. Jeho srdcem jsou prvotřídní materiály, zpracované nejmodernějšími technologiemi. Výsledkem je nářadí spolehlivé v jakýchkoli podmínkách. A protože se na vývoji a konstrukčních řešeních podílejí lidé, kteří jsou s nářadím zvyklí pracovat, mnohé z nástrojů FORTUM přinášejí překvapivá patentovaná vylepšení, která jako profesionál oceníte v praxi.


 Nýtování FORTUM

Unikátní nýtovací nářadí FORTUM vybavené řadou konstrukčních patentů. S minimálním úsilím vytvoříte pevné a odolné spoje, které nahradí šrouby, vruty, obyčejné nýty, pájení a svařování.

Revoluční způsob nýtování

Máte před sebou projekt, který bude vyžadovat pár desítek či stovek nýtů? Žádné obavy, nemusí to znamenat hodiny nezáživné, namáhavé práce. S nýtovacími nástavci FORTUM a obyčejnou vrtačkou nebo aku šroubovákem to zvládnete hravě.

Pro nýty z materiálů

   


Měřidla FORTUM

Absolutní míry

Vzdálenosti. Úhly. Horizontály. Kolmice. Roviny ve 3D. Ale i teplota. To vše s měřidly a laserovou technikou Fortum změříte přesně – a pohodlně. Všechno, co profesionální metry potřebují.

Profesionální metry

Pevnost vysunutého pásku v horizontální poloze. Funkce autostop. Zesílený pásek s ochrannou vrstvou. Magnetický háček nebo pryžové prvky, které chrání před nárazy.


 Stavební nářadí FORTUM

Absolutně čistý řez

Špičková ložiska s přídavným mazáním. Odpružená pohyblivá základna. Aretovatelná pravítka pro přesné vedení řezu. Přídavný laserový zaměřovač. To jsou základní parametry profesionálních řezaček značky FORTUM.

A k tomu praxí prověřené robustní vytlačovací lisy s nastavitelným krokováním nebo sponkovací pistole s mimořádným rozsahem použití. Stavební nářadí, které Vás nezklame.


 Klíče FORTUM

Absolutní účelnost

Precizně kované z jednoho kusu chrom-vanadové oceli, ošetřené dvěma vrstvami niklu a jednou vrstvou chromu. A přidali jsme jedinečné pouzdro ForDure™ – pevné, lehké a praktické. Najdete zde například nastavitelný klíč ušitý na míru instalatérům. Kromě svého neuvěřitelného rozsahu 0-38 mm je vybavený ultraštíhlou kovanou čelistí z oceli 61CrV5, která Vám spolu s malými rozměry celého klíče dovolí dostat se do každé štěrbiny.


  Hlavice FORTUM 

Absolutní ocel

Materiály použité k výrobě nářadí FORTUM představují naprostou špičku. Pro většinu dílů používáme nejvyšší třídu chrom-vanadové oceli 61CrV4 a 61CrV5. Obzvlášť namáhané části nářadí pečlivě vyrábíme z chrom-molybdenové oceli 60CrMoV18-5.

Pro nejexponovanější díly, šroubovací hroty a L-klíče pak používáme jedinečnou ocel S2, která svou mimořádnou kombinací tvrdosti a pevnosti předčí ostatní druhy legované oceli.


Kleště FORTUM

Absolutní apetit

Pákové kleště FORTUM „3 v 1“, vybavené asymetricky broušenými čepelemi z oceli 61CrV4, dovolí hladce stříhat jak roxor, tak ocelová lana a kabely.

Přestříhne až...

   

 


Elektrikářské kleště FORTUM 

Absolutní útok

Na elektrické kabely jsou kleště krátké; od toho jsou tu FORTUM nůžky na kabely. Ty dokáží snadno přestřihnout kabely silné jako prst – rychle, přesně a čistě, bez deformování jednotlivých vodičů. Díky speciálně tvarovanému ostří nůžkami budete moci kabel i vodiče pohodlně odizolovat. A to vše třeba i „naživo“ – rukojeti jsou izolované na 1000 V.


Pneumatické nářadí FORTUM

Absolutní spolehlivost

Nářadí FORTUM spojuje všechny přednosti pneumatického nářadí – spolehlivost danou jednoduchou, kompaktní konstrukcí, robustní celokovové tělo, tichý chod či odolnost vůči prachu a prostředí – a přidává k nim čistě odvedenou a precizní práci ve výrobě.

Díky tomu Vám bude sloužit déle a s vyšší efektivitou.