Scheppach

Scheppach - německá kvalita za rozumnou cenu

Scheppach je německá společnost zabývající se výrobou kvalitně zpracovaného nářadí. Sortiment značky Scheppach pokrývá veškeré potřeby při práci na zahradě, v dílně, stavbě či domácnosti. V nabídce této značky si tak každý přijde na své. Scheppach také nabízí kvalitní záruční a pozáruční servis se spolehlivou dostupností náhradních dílu, komponentů a spotřebního materiálu. Hlavní devizou nářadí od společnosti Scheppach je kvalita za příznivou cenu.


Přesné výsledky vrtání 

Společnost Scheppach disponuje v sortimentu širokou paletou stolních a sloupových vrtaček -  k vrtání svislých otvorů do obrobku v dílně. A to jak s plynulou regulací otáček pro nejlepší výsledky vrtání, tak i laserem pro snadné a přesné vrty do široké škály materiálů.

 

 Technologie stlačeného vzduchu

V oblasti technologie stlačeného vzduchu a kompresorů nabízí scheppach speciální produktovou řadu zařízení s různými výkony a pro různé aplikace: přenosné kufrové kompresory, prostorově úsporné kompresory pro malé dílny, výkonná profesionální zařízení s velkými nádržemi a obzvláště tichými tichými kompresory.

Při výběru vhodného kompresoru byste si měli předem položit několik otázek: K čemu má kompresor především sloužit? Jaká zařízení jsou k němu připojena? Má být připojeno více zařízení současně, abyste je nemuseli tak často měnit? Jak velký průtok vzduchu je potřeba? Je pro provoz konkrétního zařízení důležitá velikost vzdušníku, nebo aby se kompresor nespouštěl tak často? Jak vysoký musí být pracovní tlak? Je nutné, aby byl kompresor přenosný, protože se má používat například doma nebo na lodi? Mělo by být zařízení obzvlášť lehké, nenáročné na údržbu, bez oleje nebo extra tiché? Kolik místa je k dispozici pro uložení kompresoru?

Na všechny tyto otázky má široký sortiment kompresorů Scheppach správnou odpověď.

Pily Scheppach

Při práci se dřevem je pro úspěch rozhodující výběr správné pily. Řada pil Scheppach zahrnuje ponorné pily, kotoučové stolní pily a pásové pily v různých velikostech a výkonnostních třídách pro ambiciózní začátečníky i náročné profesionály. Některé pokosové pily na řezání podlahových prken, soklových lišt a další patří také mezi pily Scheppach a odvedou dobrou práci, pokud jde o zkrášlení vašeho domova.

Sortiment pil Scheppach zahrnuje také pily na palivové dřevo.

 

 Hoblování, soustružení a frézování - dostaňte své dřevo do formy

Pro náročné kutily a nejlepší výsledky hoblování nabízí Scheppach tloušťkovačky nebo kombinované hoblovky s hoblovacími stoly z tlakově litého hliníku. Vzhledem k tomu, že jen velmi málo hobby dřevozpracujících má ve své dílně dostatek místa na hoblování delších prken nebo trámů, jsou hoblovky Scheppach navrženy tak, aby se daly postavit na vhodné místo, například na zahradu nebo do příjezdové cesty. Jsou to ideální zařízení pro mobilní použití: kompaktní, příruční a lehké. Díky snadné manipulaci a bezpečnému stojanu jsou perfektní výsledky hoblování možné i pro začátečníky.

Kovoobrábění - nechte létat jiskry

Pro precizní práci s kovy potřebujete správné vybavení. Tam, kde někdo vidí jen šrot, jiný moderní topeniště s uměleckými výřezy, personalizovanou vstupní ceduli nebo trendy zahradní dekoraci z ocelového plechu, nerezu, hliníku nebo mědi. Se správným zařízením Scheppach, trochou zručnosti a cviku zvládnou taková umělecká díla z kovu i začátečníci. Plazmové řezání například otevírá téměř neomezené možnosti pro rovné i kruhové řezání vodivých kovových materiálů. V kutilské dílně, při kreativní práci s plechy nebo v autodílně/dílně zemědělských strojů je správné kovoobráběcí zařízení jednoznačně nutností.

 


Zvedací technika Scheppach - zvedejte bezpečně a vysoko

Řetězové a lanové kladkostroje Scheppach usnadňují práci – v pravém slova smyslu. Ať už v garáži nebo dílně, těžká břemena lze snadno zvedat pomocí ručního řetězového kladkostroje. S elektrickým tahem za kabel je to ještě jednodušší.

Ať už elektrický nebo ruční s řetězovým kladkostrojem, zařízení pro zvedání těžkých břemen je rozumnou koupí při manipulaci s velkými, těžkými nebo nepohodlnými předměty. Takové zařízení je ideální pro zvedání, přemísťování, polohování a zajišťování břemen.

Sací zařízení Scheppach

Třísky a prach se hromadí v každé dílně, kde se pracuje, čemuž se nelze vyhnout. Dobré odsávání v podobě odsávacího systému Scheppach nebo vysavače na mokro/suché vysávání je o to důležitější pro pořádek, čistotu a vlastní zdraví.

Zejména při práci se stroji, které odebírají velké množství třísek, jako jsou hoblovací stroje nebo soustruhy, je vyžadován sací systém s dostatečnou kapacitou a slušným sacím výkonem. V řadě sacích zařízení Scheppach je ale vhodný vysavač i pro menší dílny nebo mobilní použití. Ať už malé a prostorově úsporné, pro příležitostné použití nebo pro manipulaci s velkým množstvím třísek – odsávací systémy Scheppach zajistí, že vaše pracoviště a výhled na obrobek zůstane vždy čistý.

 

 

 Broušení, ostření, leštění

Ať už jde o dřevo nebo ocel, Scheppach je dobrou volbou, pokud jde o technologii broušení. V sortimentu Scheppach najdete tu správnou brusku na broušení nožů, nůžek a nástrojů, stejně jako pásové, kotoučové a vřetenové brusky, které potřebujete pro svůj projekt dřevostavby.

Vybavení dílny od Scheppachu

Každý, kdo pravidelně opravuje, pracuje a zkrášluje domov i mimo něj, se rychle naučí ocenit dobře zásobený kufr na nářadí. Protože nic není otravnějšího, než když musíte opakovaně chodit do dílny pro nástroj, který potřebujete. I pro kutily bez dostatečného prostoru pro vlastní dílnu je kufr na nářadí ideálním řešením pro provádění drobných oprav svépomocí. Takový nouzový kufřík lze uložit do jakékoli skříně, aby se ušetřilo místo, a je vždy po ruce. Pro větší dílny poté příjde vhod vybavený dílenský vozík s nářadím pro každou činnost.

 


Vrtací a demoliční práce

Staré musí odejít, aby uvolnilo místo novému. Pro vrtací a demoliční práce, které často doprovázejí renovaci potřebujete vhodné nářadí s velkým výkonem. Dlaždice, zdi a betonové základy nemají co vzdorovat bouracímu kladivu. Při manipulaci s těžkou technikou hraje velkou roli i vaše vlastní bezpečnost. Proto společnost Scheppach klade velký důraz na to, aby stroje byly bezpečné a dobře se držely v ruce.

Míchání Scheppach 

Pro rovnoměrné, homogenní směsi tekutých a práškových stavebních materiálů jako jsou barvy, malty, lepidla, omítka a podobné hmoty se nejlépe hodí míchadlo s vhodným míchacím nástavcem. Míchačka na beton je rozumná koupě pro výrobu betonu z vody, cementu a kameniva. S různými kapacitami a výkonnostními úrovněmi lze míchačky betonu Scheppach použít pro různé práce s betonem kolem domu nebo na staveništi.

 


Zhutňování Scheppach 

Protřepat, udusat, zhutnit - pro určité projekty, jako je terasa nebo příjezdová cesta, musí být půda dobře připravena. Pomocí vibrační desky lze zeminu zhutnit hluboko do země, aby nedošlo k jejímu pozdějšímu propadnutí, a dlažební kostky po položení opět řádně zafixovat. Gumová podložka mezi ocelovou deskou a dlažebními kostkami je poté chrání před poškozením.

Transportní zařízení Scheppach

Pokud musíte z bodu A do bodu B přemístit velké množství těžkých materiálů jako je zemina, štěrk, dřevo, stavební materiál a podobně, potřebujete vhodný dopravní prostředek. Za pomocí vlastní síly nebo benzínového motoru, v závislosti na vzdálenosti a terénu, nabízí Scheppach různé způsoby, jak si práci usnadnit.

 

 Dělení cihly, mramoru nebo dlažební kostky - snadno a přesně

Dlaždice, cihly, dlažební kostky, mramor a deska mají jedno společné – nelze je řezat nožem ani pilou. Ke správnému řezání dlaždic pro pokládku potřebujete vhodný stroj na řezání kamene nebo řezačku na dlaždice. V závislosti na požadavku může být buď ruční řezačka kamene, řezačka dlaždic nebo vodou chlazená řezačka kamene tou správnou volbou.