Plynové elektrocentrály

Plynové elektrocentrály v naší nabídce disponují jak možností benzínového, tak hlavně plynového pohonu, jedná se tedy o tzv. hybridní elektrocentrály. Hlavním benefitem možností plynového pohonu jsou až 3x menší provozní náklady a delší životnost, kdy spalováním čistého paliva dochází k menšímu opotřebování motoru. 

Regulace výstupního napětí systémem AVR

Všechny plynové elektrocentrály v naší nabídce disponují systémem AVR, který představuje automatické elektronické vyrovnávání napětí, jenž svou kvalitou výstupního napětí umožňuje napájet jak běžné spotřebiče, tak i jemnou elektroniku jako je počítač, elektronářadí s regulací a jiné.

  Klíčové parametry plynových elektrocentrál

Před koupí jednofázové elektrocentrály je nejdříve potřeba zvážit účel použití a klíčové parametry.

  • Výkon: jedná se o zásadní parametr, který udává výkon elektrocentrály úzce související se spotřebiči a nářadím, které lze za pomocí elektrocentrály napájet. V tomto případě se lze setkat s dvěma různými ukazateli výkonnosti a to maximální výkon, neboli krátkodobý a provozní výkon, neboli dlouhodobý. V případě plynových elektrocentrál se můžeme setkat s rozdílnými výkony v případě napájení plynem a benzínem. Nicméně tyto rozdíly jsou nepatrné.
  • Maximální výkon motoru: je nejčastěji udáván ve wattech (W) a udává výkon motoru.

Spotřeba a objem nádrže: tento parametr je ukazatelem spotřeby, nejčastěji udávaný jako l/w (objem spotřebované pohonné hmoty elektrickou energii udávanou ve wattech)

  Chcete odborně poradit s výběrem plynové elektrocentrály? Kontaktujte nás!